BUTARE, TAKŠNE IN DRUGAČNE

Novice
Povej naprej!

S cvetno nedeljo začenjamo veliki teden in se spominjamo Jezusovega slovesnega vhoda v Jeruzalem. Pri vseh mašah smo blagoslovili butare, oljke in drugo zelenje. Prav posebej slovesno je bilo pri družinski sveti maši, ko je blagoslov potekal zunaj, na trgu sv. Roka. Po blagoslovu in branju evangeljskega odlomka smo v procesiji vstopili v cerkev.

Po maši je potekalo tradicionalno ocenjevanje butar, ki ga je vodila Barbara Cergolj. Strokovna komisija v sestavi Marjeta Trobiš, Vinko Nagode in Matevž Erjavec je podelila naslednje nagrade za najvišjo butaro, za najbolj okrašeno butaro, za najlepšo butaro ter za razred, ki je prinesel največ butar. Letos je to nagrado prejel 2. razred, ki je prinesel šestnajst butar. Komisija pa je podalila tudi posebno nagrado najstarejšemu udeležencu, ki si je upal svojo butaro pokazati komisiji.   

 

 

 

Besedilo: Benjamin BEVC

Foto: Tomaž CELAREC


Prejšnji prispevek
ZA NAMI JE ŽIVAHNA CVETNA SOBOTA
Naslednji prispevek
VELIKONOČNO VOŠČILO