Blagoslov otrok na nedeljo Svete družine

Povej naprej!

V Katoliški cerkvi praznik Svete družine obeležujemo v spomin na družinsko skupnost, ki so jo sestavljali Božji Sin Jezus iz Nazareta, njegova mati Marija in krušni oče Jožef. Praznujemo ga prvo nedeljo po božiču, nedeljo pa poimenujemo nedelja Svete družine.

Tradicionalni blagoslov otrok je bil tudi pri župnijski sveti maši ob 8.30 in 10.00 uri.

Pri maši so sodelovali mladi Taizejskega romanja, somaševal je p. Alojz iz Avstrije ter diakon Matej s Poljske.

Molimo.

Dobri Jezus, z veseljem si sprejemal otroke in jih blagoslavljal. Prosimo Te, pomagaj našim otrokom da bodo rasli v modrosti in kreposti, naj Te vedno bolj spoznavajo, ljubijo in posnemajo. Varuj jih in vodi, njihovim staršem pa daj moč, da jih bodo vzgajali z modrostjo in ljubeznijo – ki živiš in kraljuješ vekomaj.

Amen.

Foto: Marko Medvešek

Prejšnji prispevek
Koncert Podarjam ti pesem
Naslednji prispevek
Molitev in silvestrovanje s taizejskimi romarji