BIBLIČNA SKUPINA (2014/15)

Povej naprej!

V širšem svetovnem družbenem kontekstu lahko opazujemo naraščanje nasilja islamističnih skrajnežev. Njihova retorika nespravljive sovražnosti do zahodne krščanske civilizacije in buren tudi vojaški odziv nekaterih predstavnikov slednje dobiva orise že razglašene „tretje svetovne vojne“. Te grožnje budijo pri nekaterih domišljijo „apokaliptičnih“ razsežnosti. Nekateri vidijo te dogodke celo napovedane v „Apokalipsi“ – v Janezovem razodetju. Poskušajo „dekodirati“ njihov bolj natančen potek, da bi sem jim lahko izognili, ipd.. Kakšno je naše katoliško stališče do Janezovega razodetja? Kako naj razumemo sporočilo njegovih skrivnostnih in strašljivih videnj? Da bi našli pravo smer odgovorov bomo letos začeli z branjem celotnega Janezovega opusa: Janezov evangelij, Janezova pisma in Razodetje. Vstopiti je namreč potrebno v Janezovo duhovnost, njegov simbolni svet in način izražanja, s katerim je hotel posredovati, kar mu je bilo navdihnjeno. Začeti je treba nekako gledati z njegovimi očmi.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite vsak drugi in četrti ponedeljek v mesecu od 19.40 do 21.15 v veroučni sobi v župnišču. Starost in število nista omejena. Priporočeno je, da imate svojo študijsko izdajo Svetega pisma z uvodi in opombami (Slovenski standardni prevod, Lj 1996.) Prvo srečanje bo v ponedeljek, 13. oktobra 2014

Prejšnji prispevek
90-LETNICO JE PRAZNOVAL P. VLADIMIR KOS
Naslednji prispevek
ANKETA O ORATORIJSKIH DNEH IN ZIMSKEM ORATORIJU