BIBLIČNA SKUPINA (2013/14)

Povej naprej!

Kot nadaljevanje poglabljanja v skrivnost vere, ki smo ga začeli lani v letu vere, bomo v tem akademskem letu skupaj prebirali Pismo Hebrejcem. V tem novozaveznem spisu se teološka pavlinska vizija osredotoča na pomensko zelo bogato vkoreninjenost Kristusa v izročilo Stare zaveze. Zato nas bo pri našem branju med drugim zanimalo kako se duhovne obljube, ki so nakazane v simbolih starozaveznega obredja, sedaj izpolnjujejo v osebi Božjega Sina, po katerem nam je Bog dokončno spregovoril in nam odprl izdelano pot vere.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite vsak drugi in četrti ponedeljek v mesecu od 19.40 do 21.15 v veroučni sobi v župnišču. Starost in število nista omejena. Priporočeno je, da imate svojo študijsko izdajo Svetega pisma z uvodi in opombami (Slovenski standardni prevod, Lj 1996.)

Uvodno srečanje bo v ponedeljek, 24. septembra.

 

Biblično skupino bo vodil p. Mio Kekić DJ (mag. bibl. teologije)

Prejšnji prispevek
ZAČELI SMO VEROUČNO LETO
Naslednji prispevek
SVETA MAŠA OB OBLETNICAH POROKE