BELA NEDELJA ali NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

Povej naprej!

Potem je rekel Tomažu: »Položi svoj prst sem in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo položi v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.«


1. berilo: Apostolska dela 4,32-35

Psalm: Knjiga psalmov 118,2-4.13-15.22-24

2. berilo: 1. Janezovo pismo 5,1-6

Evangelij: Janezov evangelij 20,19-31

 

Ko je papež Janez Pavel II. 30. aprila leta 2000 na drugo nedeljo po veliki noči, razglasil poljsko redovnico Favstino Kowalsko, posebno glasnico božjega usmiljenja, za svetnico, je dejal, da se bo druga nedelja po veliki noči »odslej v vsej Cerkvi imenovala nedelja Božjega usmiljenja.«

Papež se je pri tem oprl na javno razodetje, posebej na božjo besedo druge velikonočne nedelje, ki zelo nazorno govori o božjem usmiljenju, povod pa mu je bilo Jezusovo posebno razodetje sestri Favstini: »Hči moja, govori vsemu svetu o mojem neizmernem usmiljenju. Hočem, da je praznik Božjega usmiljenja zatočišče vseh duš, pribežališče vseh grešnikov. Ta dan bom razodel polnost svojega usmiljenja.
„Preden pridem kot pravičen sodnik, pridem kot kralj usmiljenja. Kdor zavrne moje usmiljenje, se sam obsodi.“

 

Prejšnji prispevek
3. DDV – GOST DR. IVAN RAMŠAK
Naslednji prispevek
3. VELIKONOČNA – PAPEŠKA NEDELJA