ADVENTNI KOLEDAR 2014

Povej naprej!

Vstopili smo v čas duhovne priprave na božič, ki ga bomo sklenili v tednu po četrti adventni nedelji na sveti večer, 24. decembra. 

Z adventnim časom v Katoliški Cerkvi začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Gospodovo rojstvo in prazniki, ki mu sledijo (sv. trije kralji ali obisk treh modrih, Jezusov krst ter Gospodovo darovanje v templju ali svečnica), so priložnost za poglobitev vere. Veselje ob Novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in lahko simbolično nagovarja tudi k radosti nad lastnim življenjem.

Vabimo vas, da z odpiranjem sličic adventnega koledarja in dan za dnem, skupaj z Marijo odkrivate, kdo je otrok, ki ga pričakujemo in kako je vstopil v naše človeško življenje.


Adventni koledar za otroke

in 

Adventni koledar za odrasle

Prejšnji prispevek
NAGOVOR ZA 2. ADVENTNO NEDELJO
Naslednji prispevek
ZA NAMI JE 30. SLOVENSKI KNJIŽNI SEJEM