»Položi svoj prst sem in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo položi v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.«

(Jn 20,27)

Romar

Skupnost »Romar« izvaja duhovne vaje v vsakdanjem življenju (DVŽ).

DVŽ trajajo trideset tednov z dnevnim premišljevanjem Božje Besede. Pričnejo se sredi oktobra in končajo v maju. Odvisno od obredov cerkvenega koledarja, kateremu se prilagajamo.

Prednosti DVŽ so, da se lahko opravljajo individualno in kjerkoli odgovarjajo posamezniku. Vsak udeleženec ima na voljo določenega spremljevalca za enourni pogovor enkrat na teden, po skupnem dogovoru za čas in kraj. Enkrat mesečno je skupno srečanje vseh udeležencev. DVŽ ima molitveno podporo s svojo molitveno skupino in nekaterih molitvenih skupnosti ter posameznih molivcev. Na zaključku se dogovorimo za skupno romanje v zahvalo Bogu za sadove.

Več o skupnosti »Romar« na njihovi spletni strani.

© 2021 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.