• novice
  • p. primož jakop umeščen za novega župnika

»Veliko prerokov in pravičnih si je želelo videti, kar vi gledate, pa niso videli.«

P. Primož Jakop umeščen za novega župnika

V nedeljo, 7. junija, je pater Primož Jakop začel z novim poslanstvom v naši župniji.

P. Primož Jakop umeščen za novega župnika

Na nedeljo Svete Trojice, smo pri župnijski in družinski sveti maši pozdravili umestitev novega župnika naše župnije. Pater Miran Žvanut je bil imenovan za provinciala slovenskih jezuitov, zato ga je z današnjim dnem na mestu župnika zamenjal pater Primož Jakop.

Pri župnijski sveti maši se je dosedanjemu župniku p. Miranu v imenu župnije zahvalil župnijski pastoralni svet, ki je prav tako izrazil dobrodošlico tudi novemu župniku. Mešani pevski zbor je s svojim petjem  po dolgem času spet obogatil bogoslužje.

Pri družinski sveti maši pa so zahvalo in sprejem pripravili otroci in animatorji. Ljudsko petje in prepevanje otroškega zborčka Mala jata je ob spremljavi orgel povezalo zbrane vernike.

Hvala p. Miranu za vse, kar je storil za župnijo v zadnjih šestih letih, p. Primožu pa želimo veliko Božjega blagoslova v novi službi, katero je nastopil z današnjim dnem.

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku pridige dosedanjega župnika p. Mirana pri župnijski sveti maši.

NaTEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku zahvale in dobrodošlice župnijeskega pastoralnega sveta pri župnijski sveti maši.

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku zahvala in dobrodošlice ministana Roka pri župnijski sveti maši.

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku zahvale in dobrodošlice pri družinski sveti maši.

Posnetek župnijske svete maše:

Foto: Tomaž Celarec

Galerija slik

© 2020 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.