• novice
  • novi slovenski provincial bo p. miran žvanut dj

»Razodel sem tvoje ime ljudem, katere si mi dal od sveta. Tvoji so bili, pa si jih dal meni.«

(Jn 17,6)

Novi slovenski provincial bo p. Miran Žvanut DJ

V petek 17. aprila 2020 vrhovni predstojnik Družbe Jezusove p. Arturo Sosa imenoval za novega provinciala slovenskih jezuitov p. Mirana Žvanuta.

Novi slovenski provincial bo p. Miran Žvanut DJ

Vsakih šest let jezuiti uvedemo novega provinciala, ki je neposredno imenovan od vrhovnega predstojnika in našega vodstva v Rimu. Lani smo obhajali 50 let ustanovitve Slovenske province (1969–2019) in ob tej priložnosti nas je obiskal p. general Arturo Sosa in njegov asistent za naše geografsko področje p. Cipriano Diaz. Po notranjem poizvedovanju v sami naši provinci in posvetovanju v rimski jezuitski kuriji se je p. Miran pokazal kot najbolj primeren kandidat. P. Miran Žvanut bo nastopil službo novega provinciala v soboto 27. junija 2020, med slovesnostjo ob 17. uri pri Sv. Jožefu v Ljubljani.

Kot Miranov predhodnik se veselim tega imenovanja in vem, da bo p. Miran vstopil v to službo s pogumom in srcem. Kot župnik zelo dobro dela na župniji v Ljubljani v Dravljah in bo od 27. junija nadaljeval svoje delo kot voditelj province. Sobratje jezuiti smo veseli, da bo naš pastir in ga že sedaj spremljamo z molitvijo in priporočamo Božji previdnosti.

p. Ivan Bresciani, slovenski provincial DJ

Našemu župniku p. Miranu čestitamo ob izvolitvi in mu želimo Božjega blagoslova na novo zaupani službi.

Galerija slik

© 2020 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.