• novice
  • božični koncert - jazzlice - zbor sv. nikolaja litija

Božični koncert - Jazzlice - Zbor Sv. Nikolaja Litija

Zadnji sveti večer smo prisluhnili slovenskim božičnim pesmim, preoblečenim v jazz ritme in harmonije.


Božični koncert - Jazzlice - Zbor Sv. Nikolaja Litija

Pretekli petek je v draveljski župnijski cerkvi po večerni sveti maši gostoval priznani pevski zbor sv. Nikolaja iz Litije. Poslušalce, ki se jih je v cerkvi kar trlo, je izvrsten zbor pod vodstvom dirigentke gospe Helene Fojkar Zupančič navdušil z repertoarjem znanih slovenskih božičnih pesmi v jazzovski preobleki, pri čemer so jim pomagali sijajni inštrumentalisti. Ta izvirni način izvedbe slovenskih božičnih pesmi je obiskovalce zelo nagovoril, o čemer priča močan aplavz ob koncu koncerta. 

Nekaj skladbam, ki so bile posnete na koncertu lahko prisluhnete na priloženi povezavi, ostale pa poslušate na novi zgoščenki, ki jo  lahko naročite na spletni strani www.nikolaj.si .

Besedilo: Sergej Valijev

Video: Jože Strajnar

Zvočni posnetek: Danilo Ženko

Foto: Tomaž CelarecGalerija slik

© 2021 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.