• novice

Priložnost - Odpoved - Skupnost - Transformacija in služenje

POST 2021

Bili smo na predstavitvi programa Magis 2016

Četrtkov večer so nam s predstavitvijo polepšali udeleženci 10-dnevnega programa Magis, ki je potekal letos julija na Poljskem.

Bili smo na predstavitvi programa Magis 2016

Trije mladi iz Slovenije, ki so se tega programa udeležili (Alenka Bahovec, Meta Andolšek in Miha Goršin), pravijo takole: "Latinsko 'magis' pomeni 'več, bolj, globje' in res smo odrinili na globoko, doživeli več, kot smo pričakovali in se vrnili zelo navdušeni. Po koncu pa se nam postavlja vprašanje, kako izkušnjo z Magisa prenesti v vsakdanje življenje, med letom."

Njihove misli in vzpodbude za nas:

Upanje: Svet se ne bo spremenil, mi pa se lahko. S to mislijo in medsebojnim sodelovanjem lahko s pomocjo vere spremenimo svet in dosezemo notranji mir.  Miha

Na letosnjem Magisu me je najbolj presenetila različnost kultur udeležencev. To, da smo hkrati združeni v eno Cerkev, a živimo popolnoma različna življenja. Meta

Magis sem doživela kot podiranje predsodka, da mladi ne morejo iti na globoko - ker gremo lahko in dobimo veliko bogastvo in pogum za naprej. Alenka

Galerija slik

© 2021 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.