• novice
  • 4. oratorijski dan 2014

Sveti Rok - prosi za nas!

4. ORATORIJSKI DAN 2014

Med 18. in 23. avgustom pri nas poteka živahen, pester in zanimiv oratorijski program.


4. ORATORIJSKI DAN 2014

Četrtkov dan smo začeli tako kot običajno - z nekaj bansi, petjem in kazanjem himne ter dviganjem zastave. Odpravili smo se v cerkev, kjer je s. Mateja vodila molitev, nato pa je sledil 4. del zanimive zgodbe o sv. Petru. Po delu v kateheznih skupinah smo se malo okrepčali s sokom, veliko količino sadja in domačega pevica (- starši, HVALA za vse to!!). Sledile so zopet zanimive delavnice, kjer smo ali ustvarjali razne stvari ali malo zaplesali ali pa se naučili še kakšnega čarovniškega trika. Ob 13. uri smo pojedli odlično enolončnico in 'štrudelj', ki ga kar ni in ni hotelo zmanjkati (pa smo vsi vzeli več kosov ...). 

Ker smo današnji dan podaljšali za 2 uri, smo si po kosilu vzeli nekaj časa za prosto igranje, nato pa zopet odšli v cerkev in si pogledali še 5. del Petrove zgodbe. Ko pa je ura odbila 16. uro, smo vsi že nestrpno pričakovali presenečenje dneva in kar celega oratorija. Prav nihče (razen animatorjev) ni vedel, da nas bo obiskal čarodej Andrej. V 40 minutah nam je pokazal veliko zanimivih trikov in v predstavi smo vsi zelo uživali. Polni lepih vtisov dneva, ko je tudi nebo zdržalo, smo se poslovili z besedami, da se vidimo jutri - na zadnjem dnevu letošnjega oratorija.

 

 

BESEDILO: Tjaša MEDVED

FOTO: Patricija PETERLINGalerija slik

© 2022 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.