• novice
  • 3. oratorijski dan 2014

Sveti Rok - prosi za nas!

3. ORATORIJSKI DAN 2014

Med 18. in 23. avgustom pri nas poteka živahen, pester in zanimiv oratorijski program.


3. ORATORIJSKI DAN 2014

Pri jutranji molitvi, kjer je p. Primož prebral del Evangelija o začetku Kristusovega trpljenja, so se otroci zbrali v cerkvi, kjer so si ogledali tretji del igre o sv. Petru. Danes je bila prikazana Petrova zatajitev Kristusa. Po igri so se razdelili po skupinah za kateheze in nekoliko podrobneje spoznali prebrani evangeljski odlomek. Sledila je malica, ki jo je pridno pripravila tehnična ekipa, nato pa je že bil čas za štafetne igre, ki so bile nekoliko daljše, saj so nadomestile vodne igre, ki so zaradi slabe vremesnke napovedi odpadle. Za kosilo smo imeli naročeno pico, ki je zelo teknila. Delavnice so bile danes zopet zelo raznolike - od izdelovanja mozaikov iz keramike do čarovniške, tako da so ustrezale vsem okusom. Dan smo zaključili s petjem himne - letošnja je seveda posvečena sv. Petru.

 

 

BESEDILO: Sergej VALIJEV

FOTO: Patricija PETERLINGalerija slik

© 2022 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.