• o nas
  • jezuitska skupnost

»V malem si bil zvest, čez veliko te bom postavil. Vstopi v veselje svojega gospodarja!«

Jezuitska skupnost

Jezuiti, ki živijo v Dravljah, od ustanovitve župnije leta 1961 skrbijo za romarsko cerkev sv. Roka in za novo cerkev Kristusovega učlovečenja, ki je bila posvečena leta 1985. V skupnosti poleg župnijske ekipe živi tudi provincialna ekipa in jezuiti, ki imajo osebna poslanstva, npr. socialni apostolat, družinski apostolat, ljudski misijoni, svetovalna služba za družinsko življenje in priprava na zakon.

V skupnosti živijo:

člani provincialata:

p. Ivan BRESCIANI, provincial,

p. Franc KEJŽARpomočnik provincialapredstojnik skupnosti, voditelj duhovnih vaj, duhovni asistent gibanja Vera in luč

p. Drago LAVRIČ, ekonom in voditelj duhovnih vaj,

člani župnijske ekipe:

p. Miran ŽVANUT, župnik,

p. Primož JAKOP, kaplan,

sh. Rok Bečan

sh. Egon Hriberšek

p. Lojze Bratina

ostali člani skupnosti:

p. Robin SCHWEIGER,  dejaven v socialnem apostolatu in direktor Jezuitske službe za begunce,

p. Andrej BENDA, minister, voditelj duhovnih vaj in duhovni vodja zakonskih skupin Najina pot,

p. Lojze MARKELJ, voditelj ljudskih misijonov in duhovnih vaj, dejaven v družinski pastorali,

p. Jože PUCELJ, predavatelj, terapevt, dejaven v svetovalni službi za moralna vprašanja in družinski pastorali, duhovni asistent Betanije.

br. Jože ROVTAR, dolgoletni misijonar v Zambiji

Kontakt:

Rezidenca ob župnijski cerkvi Kristusovega učlovečenja

Vodnikova cesta 279

T: 01 583 00 30 (skupnost),

01 583 00 31 (Provincialat Družbe Jezusove)

F: 01 583 00 49