»V malem si bil zvest, čez veliko te bom postavil. Vstopi v veselje svojega gospodarja!«

Splošno

Začetki

Župnijska karitas je svoje delo pričelaopravljati v letu 1991, sama dobrodelna dejavnost pa ima korenine že v letu 1961, ob ustanovitvi župnije Dravlje. Leta 1968 je bil ustanovljen Župnijski odbor za karitas z voditeljem, takratnim župnikom p. Lojzetom Štrubljem. Duhovno vodstvo je pozneje pripadlo še patrom: Francu Svoljšku, Francu Kejžarju, Benu Lavrihu, Lojzetu Bratini in Lojzetu Cviklu. V skupini je delovala tudi dr. Metka Klevišar.

Kako delujemo

Župnijska karitas združuje 16 prstovoljcev. Med seboj se srečujemo na rednih mesečnih sestankih, ki jih začenjamo z duhovno mislijo našega duhovnega vodje, to župnik p. Ivan. Na srečanjih razpravljamo o aktualnih problemih in predlogih. Obveščamo se tudi o dogodkih v okviru Škofijske Karitas, predvsem o tistih, ki se tičejo izobraževanja.

Zgibanka ob 20-letnici župnijske karitas